Nieustannie wdrażamy nowe technologie. Jako pierwsi w Polsce wdrożyliśmy złocenie arkuszowe typu Cold Stamping w formacie B1.

Innowacje i nowe technologie

Drukarnia Multipress mieści się w nowo-wybudowanym zakładzie produkcyjnym, w którym kluczową rolę odgrywa park nowoczesny maszynowy. Technologia jest i od zawsze była dla nas priorytetem oraz sposobem na zapewnianie Klientom coraz lepszych warunków w zakresie jakości, skali produkcji i szybkości realizacji zamówień.

heidelberg

Drukarnia Multipress niezmiennie od ponad 20 lat inwestuje w nowoczesne technologie, rozwija park maszynowy oraz wprowadza w życie liczne innowacje. Jako pierwsi w Polsce zainstalowaliśmy maszynę drukarską z wieżą lakierującą z unikatowym urządzeniem do aplikacji folii metalicznych w linii (tzw. Prindor Inline-Foiler), a także wprowadziliśmy złocenie arkuszowe typu Cold Stamping w formacie B1.

Drukarnia Multipress posiada nowoczesne studio graficzne oraz dział badawczo-rozwojowy, w którym opracowywane są i testowane innowacyjne rozwiązania w zakresie wzornictwa, technik i uszlachetnienia druku oraz stosowanych podłoży i materiałów.

Pełna automatyzacja produkcji

technologie

Procesy produkcji opakowań i etykiet są w pełni zautomatyzowane. Druk offsetowy odbywa się na pełnoformatowych maszynach 6-kolorowych z możliwością druku farbami UV, a jakość druku opiera się na skomputeryzowanym i elektronicznym systemie zarządzania kolorem firmy Heidelberg. System ten ma szczególne znaczenie dla zapewnienia powtarzalności przy wysokich i cyklicznych nakładach. Drukarnia posiada także dział fleksograficzny umożliwiający produkcję etykiet samoprzylepnych.

Drukarnia Multipress jest kompleksowo wyposażona w maszyny postpressowe umożliwiające wysoki stopień przetworzenia, w których zastosowane są najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne takich producentów jak japońska Sanwa, niemiecki Heiber & Schröder czy szwajcarski Gietz.